Warning: include(/pages/cb/4b/d0008496/home/htdocs/bayburt69/yorumlar/comment.php): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/web401/html/bayburt69/kose_yazilari/timur_guezel/include.php on line 10

Warning: include(): Failed opening '/pages/cb/4b/d0008496/home/htdocs/bayburt69/yorumlar/comment.php' for inclusion (include_path='.:/opt/php/5.6.40/share/pear') in /var/www/web401/html/bayburt69/kose_yazilari/timur_guezel/include.php on line 10
Timur Güzel Tatilimizi Bayburtta geçirelim.
Bayburt Foto
BAYBURT SEVDA´DAN ÖTE BiR TUTKU´DUR. Timur GÜZEL

Tatilimizi Bayburtta geçirelim.

Timur Güzel

YAZARIN ESKİ YAZILARI

Share |

 Evet değerli okurlarım, tatilimizi bayburtta geçirelim. Tabi gerek il dışında yaşayan, gerekse yurtdışında yaşayan hemşehrilerimizin, tatillerinin tamamını bayburtta geçirmeleri mümkün değil. Bunun farkındayız. Bir çoğumuzun farklı illerde akrabaları veya aileleri olduğu için mecburen ziyaret etmek zorunda kalıyoruz. Ancak bu ziyaretleri kısa tutarak az da olsa bayburta gitmeliyiz diye düşünüyorum. Bir önceki yazımdada zaten Sıla-i Rahimden bahsetmiştik. Bunun için bu ziyaretimizin önemini fazla anlatmaya gerek duymuyorum.

Bizlerin kısada olsa bayburtu, doğduğumuz toprakları ziyaretimizin aynı zamanda orada yaşayan hemşehrilerimize bir katkı olduğunuda bilmemiz gerekir. Yapacağımız bu kısa tatilimizin bayburt ekonomisine büyük bir katkı sağlayacağını unutmamak gerekir.

Tabi burada özellikle bizim bayburt esnafımızın hepsi olmasada bir bölümünün tatil için gelen hemşehrilerimize biraz daha özenle davranmaları gerektiğininde altını çizmek istiyorum. Belki kabul edilir yada edilmez ama tatilcilerimizin özellikle bazı esnaflardan şikayetlerinin çok olduğunu kabul etmek gerekir. Hatta bu konu üzerine bir çok kişiden şikayet yazıları almaktayız. Esnaf kardeşlerimizin biraz daha güler yüzlü davranarak gurbetçi kardeşlerimizin memnun ayrılmalarını sağlarsak inaniyorumki bir dahaki sene gelen bir kişi yanında bi kaç kişi daha getirecektir.

Ayrıca bayburtta bir konaklama sorunu daha önceki yıllar yaşanmıştı. Bayburtta azda olsa köklü otellerin varlığını bilmekteyiz. Ancak bazı gurbetçi kardeşlerimizin beklentilerini karşılamamıştıki, bu konudada zaman zaman bilgi için bize başvuran hemşehrilerimiz oluyor.

Konaklama sorunununda ortadan kalktığını, artık konaklamada sorun olmadığınıda buradan tekrar gurbetçi kardeşlerime vurgulamak isterim. Yeni açılan ( Bayburt Konaklama ) öyle sanıyorumki bir çok gurbetçi kardeşlerimizin beklentilerini rahatca karşılayabilecektir. Bayburt Konaklama ( Oteli ) zaten bu eksikliği görerek kurulmuş temiz güzel bir mekandır. Her hemşehrimiz rahatlıkla ailece kalabilecekleri bir mekan olmakla birlikte, yöresel yemeklerimizide tadacakları nezih bir mekandır.

Haydi gurbetci kardeşlerim, bayburt için ne yapabilirim konularını masada tartışmak yerine, imkanı olan herkezin tatilini bayburtta geçirmesini bekliyoruz.
Eğer benimde bayburtta bir katkım olsun diyorsanız, yapabileceğiniz en güzel katkı tatilinizi hepsi olmasada büyük bir bölümünü bayburtta geçirerek, bayburt ekonomisine katkıda bulunmaktır.


Sevgi ve Saygılarımla
Timur Güzel
www.Bayburt69.com

20.05.2012
E-Mail: timurg@bayburt69.com
Msn: bayburtsitesi@hotmail.com

Bayburt69